Przygoda w Choceniu zakończona na 5. miejscu!

XI Ogólnopolski Turniej Siatkówki w Choceniu dobiegł końca. Na starcie nie zabrakło naszej drużyny, która po bardzo dobrej grze zajęła 5. miejsce, a w całych zawodach przegrała tylko dwa mecze. W tym niestety najważniejszy ćwierćfinałowy, który decydował o awansie do strefy zespołów walczących o końcowy triumf.

Turniej w Choceniu cieszył się sporym zainteresowaniem, czego potwierdzeniem jest liczna 15-zespołowa stawka drużyn, która stanęła w niedzielny poranek do rywalizacji. Volley Chalin trafił do grupy B, gdzie za rywali miał ekipy AZS Malina, Team Gmina Lipno oraz Kruszynki. W pierwszej fazie rozgrywek nasi reprezentanci pewnie zajęli 2. miejsce po dwóch dwusetowych zwycięstwach nad siatkarzami z Lipna oraz Kruszynkami. W tabeli grupy B okazali się słabsi od AZS Malina, którzy wygrali 2:0 w bezpośrednim starciu.

Taki rezultat oznaczał, że chaliniacy w ćwierćfinale zmierzyli się z triumfatorami grupy D, a mianowicie Rad Trans Volleyball Team. Nasz zespół świetnie rozpoczął to spotkanie, bowiem od prowadzenia 3:1. Rywale jednak szybko wyrównali stan rywalizacji, a następnie gra toczyła się „punkt za punkt”.  Ten stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 23:23, bowiem decydujące akcje należały do chaliniaków, którzy zapisali pierwszą partię na swoje konto.

Drugi set rozpoczął się zupełnie inaczej niż pierwszy, bowiem od wyraźnego prowadzenia przeciwników 7:4. Naszym zawodnikom udało się odrobić straty (12:12), a następnie rywalizacja ponownie toczyła się „punkt za punkt”.  Tak jak w pierwszym secie, także i w tej partii mieliśmy do czynienia z wyrównaną końcówką, jednak tym razem po grze na przewagi  lepsi okazali się rywale (25:27). O wszystkim miał zadecydować więc tie-break.

Niemal przez cały decydujący set na prowadzeniu byli zawodnicy Rad Trans Volleyball Team. Niemal, bo przy stanie 9:12 naszym graczom udało się zdobyć cztery kolejne punkty i to oni przez moment byli bliżej wejścia do czołowej czwórki turnieju. Niestety końcówka spotkania należała do przeciwników, którzy opanowali chwilowy kryzys i zwyciężyli 15:13.

Przegrana w takich okolicznościach mogłaby podłamać każdą drużyną, ale nasi siatkarze udowodnili, że walczą do końca. Pokazali to w spotkaniu o 5. miejsce, gdzie stosunkowo pewnie pokonali Potężne Kaczory, co oznaczało, że rozgrywki ukończyli tuż za drużynami walczącymi o końcowy triumf.

Skład Volley Chalin: Krzysztof Natkowski, Piotr Kielik, Patryk Jabłoński, Szymon Kuczmarski, Przemysław Nakonowski, Mariusz Jaroszewski, Krystian Kacprzak, Piotr Rohde, Jakub Tomczyk (grający trener)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 3