Volley Chalin najlepszy w Drobinie!

W sobotę tj. 23 kwietnia w Drobinie odbył się Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej.  Wśród 6 drużyn na starcie nie zabrakło zawodników z Chalina, którzy zostali zaproszeni na turniej przez organizatorów. Co więcej, zaprezentowali bardzo dobrą siatkówkę tego dnia i okazali się triumfatorami całych zawodów

Turniej miał nietypową formułę, gdyż była to w zasadzie rywalizacja drużyn mieszanych. Na parkiecie musiała bowiem przebywać co najmniej jedna zawodniczka. Organizatorzy podzielili zespoły na dwie grupy po 3 zespoły. Volley Chalin trafił do grupy A z Drobinem II oraz Bielskiem. Mecze odbywały się do dwóch wygranych setów do 25 punktów.

Na początek zmagań w Drobinie nasz zespół zmierzył się z gospodarzami. Niestety dla kibiców miejscowych było to jednostronne widowisko. Gracze z Chalina w pełni dominowali nad rywalami, co znalazło odzwierciedlenie w końcowym rezultacie spotkania.

Taki wynik oznaczał, że mecz z drużyną Bielska urastał do starcia pojedynku o pierwsze miejsce w grupie, a co za tym idzie, w teorii łatwiejszego przeciwnika w półfinale. Niestety ten pojedynek nie potoczył się po naszej myśli i zakończył się zwycięstwem rywali.

Pierwsza partia tego spotkania była wyrównana, lecz padła łupem graczy z Bielska. Drugi set zakończył się pewnym zwycięstwem zawodników z Chalina. W tie-breaku niestety ponownie lepsi okazali się przeciwnicy.

Oznaczało to wyjście z grupy z drugiego miejsca i zmierzenie się w półfinale z drużyną Dziady i Monika, która okazała się najlepsza w grupie B.

Mecz 1/2 finału nie mógł się lepiej potoczyć dla naszej drużyny. Od samego początku wysokie prowadzenie, pełna kontrola spotkania i zwycięstwo w dwóch setach.  Wygrana zawodników z Chalina przy jednoczesnym zwycięstwie Bielska oznaczało, że mieliśmy do czynienia z rewanżem za fazę grupową. Dodajmy, że w pełni udanym.

Tym razem bowiem obyło się bez nerwów.  Gracze Volley Chalin w stosunkowo dwóch pewnie wygranych setach okazali się lepsi od swoich rywali i mogli cieszyć się z końcowego triumfu. Trzeba przyznać, że Drobin to kolejne szczęśliwe dla nas miejsce, gdyż w tej miejscowości nie zakończyliśmy rywalizacji niżej niż w czołowej trójce.

Wyniki meczów Volley Chalin:

Bielsk – Volley Chalin 2:1 (25:23, 16:25, 15:8)

Drobin II – Volley Chalin 0:2 (9:25, 17:25)

Półfinał:

Monika i Dziady – Volley Chalin 0:2 (12:25, 18:25)

 Finał:

Bielsk – Volley Chalin 0:2 (20:25, 16:25)

Skład Volley Chalin: Marzena Wiśniewska, Patryk Jabłoński, Krystian Kacprzak, Krzysztof Natkowski, Piotr Kielik, Jarosław Łykowski, Przemysław Nakonowski, Szymon Kuczmarski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

96 − = 89