Siatkarze Volley’a po raz kolejny na podium!

Sezon 2021/2022 nieubłaganie zmierza ku końcowi, a zawodnicy powoli przenoszą się na piasek. Nie przeszkodziło to jednak w uzyskaniu kolejnego bardzo wartościowego rezultatu naszym siatkarzom. Gracze Volley’a w ubiegłą sobotę zajęli 2. miejsce w turnieju w Golubiu Dobrzyniu, ustępując jedynie Impactowi Żuromin.

 Na starcie sobotniego turnieju stanęło 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po trzy drużyny. Chaliniacy trafili do grupy B, gdzie za rywali mieli ekipy Ćmieli i Bez Spiny. Zawodnicy Volley’a nie mieli zbyt dużych problemów z ograniem rywali, gdyż oba spotkania zakończyli w dwóch setach z dosyć wyraźną przewagą. Nasi siatkarze w pełni kontrolowali w nich wydarzenia na boisku i zasłużenie awansowali do półfinału turnieju.

W 1/2 finału trafili na Wirtuozów Prawej Ręki, czyli drugą drużynę grupy A.  Jak to bywa w starciach z tym zespołem, na boisku było wiele emocji, pełna koncentracja z obu stron i siatkówka na wysokim poziomie. W przeszłości zwycięsko z tych spotkań wychodzili Wirtuozi, lecz w ostatnim czasie częściej to my możemy cieszyć się z wygranych i nie inaczej było tym razem. Dwa wygrane sety zadecydowały o tym, że siatkarze Volley’a znaleźli się w finale. W nim przyszło im się zmierzyć z zespołem Impactu Żuromin.

W meczu o końcowy triumf z naszych siatkarzy zeszło całe napięcie, ale również powstała w półfinale adrenalina, co skutkowało opadnięciem z sił. Chaliniacy nie potrafili odnaleźć się na boisku, co było widoczne zwłaszcza w przegranym bardzo wysoko pierwszym secie. W drugim nasi reprezentanci walczyli dzielnie, lecz decydujące punkty w końcówce zdobyli rywale i to oni mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Mecze Volley Chalin:

Ćmiele – Volley Chalin 0:2 (18:25, 13:25)

Bez spiny – Volley Chalin 0:2 (19:25, 18:25)

Półfinał:

Volley Chalin – Wirtuozi Prawej Ręki 2:0

Finał:

Impact Żuromin  – Volley Chalin 2:0 (25:12, 25:23)

Skład Volley Chalin: Przemysław Nakonowski, Patryk Jabłoński, Jakub Tomczyk, Jarosław Łykowski, Krzysztof Natkowski, Patryk Pączek, Damian Król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

58 − 56 =