Chalin Cup 2022: ulewny turniej dla Suszka i Ziółkowskiego

W koszmarnej pogodzie przyszło rywalizować zawodnikom w męskim turnieju w VII edycji Chalin Cup. Od samego rana zawody torpedował intensywny deszcz, który przeszkadzał siatkarzom w pokazaniu pełni swoich możliwości. W tych warunkach najlepiej spisali się Michał Ziółkowski i Jacek Suszek, który tym samym obronili tytuł sprzed roku. 4. miejsce zajęli Jarosław Łykowski i Kacper Balcerowski.

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że ogromne brawa należą się za determinację i wolę walki dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju, gdyż mimo rzęsiście padającego deszczu stawili się licznie na boiskach w Chalinie. A stawka par jak na tego typu warunki była stosunkowo duża. Wśród startujących duetów nie zabrakło przedstawicieli naszego klubu i trzeba przyznać, że prezentowali się naprawdę solidnie. Świetnie grali Łukasz Zabłotowicz i Przemysław Nakonowski, którzy w bardzo dobrym stylu wygrali swoje dwa pierwsze mecze i zatrzymali się dopiero na obrońcach tytułu z zeszłego roku, czyli Suszku i Ziółkowskim. Wymienieni zawodnicy zamknęli też drogę do dalszych faz zmagań innej z naszych par, czyli Patrykowi Pączkowi i Patrykowi Leśniewskiemu. Pączek i Leśniewski nie dali też rady w II rundzie przegranych  doświadczonej parze Cezary Jaks/Michał Rowicki, co oznaczało dla nich koniec turnieju. Trzeba jednak przyznać, że w obu meczach nasi reprezentanci napsuli faworytom sporo krwi i zaprezentowali się z niezłej strony.

Znacznie lepiej poszło Jarosławowi Łykowskiemu i Kacprowi Balcerowskiemu. Na starcie wygrali oni z parą Kuczmarski (reprezentant Volley Chalin)/Mrowicki, ale w kolejnej rundzie ulegli jednym z faworytów do końcowego triumfu, czyli Dominik Wieczyrski/Mirosław Ciechacki. Nie przeszkodziło to im jednak w awansie do czołowej czwórki. Nasi reprezentanci zagrali wspaniale w rundach przegranych, gdzie wygrali trzy mecze, w tym że świetnie grającymi do tego momentu Nakonowskim i Zabłotowiczem.

Oprócz Łykowskiego i Balcerowskiego w gronie półfinalistów znaleźli się Ziółkowski/Suszek i Wieczyrski/Ciechacki. Grono to zamknęli Jaks i Rowicki.


W meczach 1/2 finału zmierzyli się że sobą Suszek/Ziółkowski i Jaks/Rowicki oraz Wieczyrski/Ciechacki i Balcerowski/Łykowski. Oba mecze zakończyły się tym samym rezultatem 21:14, a ze zwycięstw cieszyły się pierwsze duety z wymienionych zestawień par.

Mecze o 3 miejsce i finał dostarczyły wiele emocji oraz pięknych akcji. Mimo prowadzenia niemal przez całe spotkanie o najniższy stopień podium Balcerowskiemu i Łykowskiemu nie udało się go dowieźć do końca i ostatecznie musieli uznać wyższość trenera drużyny kobiet Volley Chalin Michała Rowickiego i Cezarego Jaksa. Jest to dla nich pierwsze podium w Chalinie.

Puchary za triumf powędrowały za to do  Michała Ziółkowskiego i Jacka Suszka, którzy wygrali z Dominikiem Wieczyrskim i Mirosławem Ciechackim.

Klasyfikacja końcowa:
1. Ziółkowski/Suszek
2. Wieczyrski/Ciechacki
3. Jaks/Rowicki
4. Łykowski/Balcerowski

Środki finansowe na zorganizowanie turnieju pochodziły z dotacji uzyskanej z Urzędu Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą w ramach wspierania kultury sportu. Turniej został zorganizowany we współpracy z Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki (fundator dodatkowych nagród dla zawodników), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chalinie oraz Sołectwa Chalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 2 =