Znakomita forma z Chalin Cup podtrzymana, Dąbrowska i Graczyk drugie w Bydgoszczy!

Kolejny świetny wynik w tym sezonie osiągnęły Marta Dąbrowska oraz Julia Graczyk. Reprezentantki naszego klubu po zdobyciu tytułu w siódmej edycji Chalin Cup, zajęły drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju siatkówki plażowej w Bydgoszczy.

Zawodniczki grały do dwóch wygranych setów do 15, a turniej rozgrywany był systemem brazylijskim.
Dąbrowska i Graczyk zostały rozlosowane w górnej części drabinki i można powiedzieć, że ich mecz rozpoczynał zmagania. Niestety ich inauguracja nie przebiegła po myśli naszych siatkarek, które musiały uznać wyższość pary Adamowicz/Ozimińska. Jak się później okazało były to „pierwsze koty za płoty”, a Dąbrowska i Graczyk rozkręcały się z każdym kolejnym spotkaniem.

Trafiły bowiem do rund przegranych, gdzie poradziły sobie wybornie. Kolejno wygrywały z duetami: Figura/Wolska, Kowalczyk/Marashenko oraz Sośnicka/Ratuszniak. W ten sposób dostały się do fazy półfinałowej, co oznaczało, że powalczą o końcowy triumf. Mecz 1/2 finału ze Steblewską oraz Małachowską miał również pozytywne zakończenie, gdyż Dąbrowska i Graczyk pozostawiły rywalki w pokonanym polu. Niestety finałowe zmagania nie zakończyły się tak pozytywnie. Po dwóch niezwykle wyrównanych i emocjonujących setach nasze siatkarki musiały uznać wyższość  Swaby i Grzempkowskiej. Niemniej Dąbrowskiej i Graczyk należą się ogromne brawa za wspaniały rezultat!

Finał turnieju w Bydgoszczy:
Dąbrowska/Graczyk – Swaba/Grzempkowska 0:2 (13:15, 13:15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 7 =