Łykowski i Balcerowski z trzecim miejscem w Kikole!

W jednym z ostatnich turniejów siatkówki plażowej w tym sezonie w wykonaniu naszych reprezentantów Jarosław Łykowski oraz Kacper Balcerowski zajęli trzecie miejsce w trzecim turnieju w ramach Ligi Siatkówki Plażowej w Kikole. Grający trener męskiej drużyny Jakub Tomczyk wraz z Krzysztofem Natkowskim zajęli czwartą pozycję.

Rywalizacja toczyła się systemem brazylijskim, a w początkowej fazie zmagań mecze toczyły się do dwóch wygranych setów do 15 zdobytych punktów. Łykowski i Balcerowski w pierwszej rundzie mieli tzw. wolny los, a w drugiej okazali się lepsi po tie-breaku od Tomczyka i Natkowskiego. W walce o półfinał nasi reprezentanci wygrali po dwóch wyrównanych setach z duetem Kuźniarz/Jasiński.

Dłuższą drogę do 1/2 finału po przegranej z Łykowskim i Balcerowskim musieli pokonać Tomczyk i Natkowski. Trafili bowiem do drabinki przegranych, gdzie kolejno eliminowali duety Grzywka/Piórecka, Lewicki/Ciechacki, a także Kuźniak/Jasiński.

Niestety obie nasze pary znalazły pogromców w półfinałach. Łykowski i Balcerowski ulegli duetowi Błaszczyk/Góral, a Tomczyk i Natkowski przegrali po tie-breaku z Błaszczykiem i Kubensem.

Przegrane naszych par oznaczały, że stoczą one między sobą pojedynek o najniższy stopień podium. Nie doszło jednak do niego, gdyż Tomczyk i Natkowski oddali ten mecz walkowerem z powodu kontuzji pierwszego z wymienionych. Uraz miał również wpływ na ich starcie półfinałowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 6 =