Wspaniała niedziela zwieńczeniem bardzo udanego weekendu!

Takie wieści uwielbiamy Wam przekazywać! Męska drużyna Orpak Volley Chalin zwyciężyła w niedzielnym turnieju siatkówki halowej, który odbył się w Dobrzyniu nad Wisłą. W finale nasi siatkarze pokonali 2:0  SD-Rad Trans Volley. Warto dodać, że chaliniacy nie stracili w turnieju nawet seta!

Na starcie zawodów w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki stanęło 6 drużyn. Orpak Volley Chalin trafił do grupy A z Team Gmina Lipno oraz FC Trytytki. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów do 25 punktów (tie-break do 15 punktów). Dwie najlepsze ekipy wychodziły z grupy do półfinałów, zespoły z trzecich miejsc mierzyły się o 5. pozycję w turnieju.

Nasza drużyna rozpoczęła zmagania z wysokiego C, bowiem od wyraźnej wygranej w dwóch setach z Team Gminą Lipno. Od samego początku wywieraliśmy presję na rywalu zagrywką, która albo dawała bezpośrednie punkty, albo pozwalała nam na wyprowadzanie skutecznych kontr. Patryk Jabłoński miał pełny komfort rozgrywania i mógł korzystać ze wszystkich opcji. Tak też robił – świetnie prowadził grę i posyłał piłki zarówno na skrzydła, jak i na środek siatki.  W efekcie końcowym siatkarze Orpaku wygrali do 16 i do 14 i rewelacyjnie weszli w turniej.

Jak się później okazało, to był jedynie początek dobrej gry w wykonaniu naszego zespołu. W kolejnym spotkaniu z FC Trytytki doszło do kilku zmian w wyjściowej „6”. Nie miało to jednak wpływu na dyspozycję naszych siatkarzy w pierwszej partii. Bardzo dobrze funkcjonował w tym meczu zwłaszcza system blok-obrona, który dawał naszej drużynie dużo okazji do zdobycia punktów. Skrupulatnie to wykorzystywaliśmy, a zwłaszcza w ofensywie widoczni byli Dominik Wieczyrski i Piotr Kielik, którzy praktycznie kończyli wszystkie posłane do nich piłki.  Drugi set był bardziej wyrównany, ale złożyło się na to kilka czynników. Przeciwnicy postawili mocniejsze warunki, a poza tym w naszej drużynie doszło do kolejnych roszad w składzie. Pojawiło się też więcej błędów po stronie chaliniaków. Na trudne momenty odpowiedzią była zagrywka i to skuteczność w tym elemencie gry zadecydowała o końcowym zwycięstwie.

Dwa zwycięstwa w fazie grupowej oznaczały, że Orpak Volley Chalin wyszedł z pierwszego miejsca. W półfinale nasz zespół trafił na Wirtuozów Prawej Ręki. Zawsze pojedynki tych dwóch ekip przynoszą sporo emocji i podobnie było i tym razem. Pierwszy set tej rywalizacji był bardzo wyrównany, ale minimalnie z przodu byli siatkarze przeciwników. Niemniej, końcówka należała do naszej drużyny. Znakomicie spisał się w elemencie zagrywki Piotr Kielik, który posłał bezpośrednie asy i wypracował swoimi mocnymi serwisami okazje do zdobycia punktów przez swoich kolegów. Dzięki temu chaliniacy zapisali premierową partię na swoim koncie. 

W drugim secie to nasz zespół przejął inicjatywę, a duża w tym zasługa gry obronnej. Kapitalnie spisywali się w tym elemencie gry nasi libero Mariusz Jaroszewski i Patryk Pączek, a widowiskowe pady prezentował Patryk Jabłoński. Wspomniana obrona i skuteczny blok sprawiały, że Wirtuozi mieli ciężko dobić się swoimi atakami do parkietu, choć trzeba przyznać, że postawili trudne warunki. Jednak w końcowym rozrachunku Orpak Volley Chalin cieszył się z awansu do finału.

Mecz o końcowy triumf z SD-Rad Trans Volley nie zaczął się po myśli naszej drużyny, gdyż pierwszych kilka piłek padło łupem rywali. W miarę trwania inauguracyjnej partii wzmocniliśmy ponownie zagrywkę, a prym wiedli w tym elemencie wcześniej wspomniani Kielik i Wieczyrski. Swoje punkty dołożył również Jakub Tomczyk. Tych trzech zawodników odpowiadało także za naszą siłą ofensywną, której nie potrafili przeciwstawić się przeciwnicy, co pozwoliło wygrać pierwszego seta. W drugiej partii rywale wyglądali na nieco zniechęconych, nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną naszą drużynę. A Patryk Jabłoński robił swoje – świetnie dyrygował kolegami i czynił wszystko, by Ci mieli jak najłatwiejszą sytuację na siatce.  Nasi siatkarze doprowadzili korzystny wynik do końca i mogli w pełni zasłużenie cieszyć się z końcowego triumfu.

Niejako potwierdzeniem wspaniałej formy zawodników były indywidualne nagrody – MVP otrzymał Dominik Wieczyrski, a najlepszym rozgrywającym został Patryk Jabłoński.

Wyniki meczów:

Orpak Volley Chalin – Team Gmina Lipno 2:0 (25:16, 25:14)

Orpak Volley Chalin – FC Trytyki 2:0 (25:14, 25:22)

Orpak Volley Chalin – Wirtuozi Prawej Ręki 2:0

Orpak Volley Chalin – SD-Rad Trans Volley 2:0

Skład Orpak Volley Chalin: Piotr Kielik, Krzysztof Natkowski, Jakub Tomczyk, Przemysław Nakonowski, Jarosław Łykowski, Patryk Pączek, Mariusz Jaroszewski, Patryk Jabłoński, Stanisław Lewicki, Kamil Lewicki, Dominik Wieczyrski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 27 = 29