Drugie miejsce na otwarcie Kutnowskiej Ligi Siatkówki Kobiet!

Po wygraniu zeszłorocznej edycji KLS chęci w zespole na powtórzenie tego rezultatu są ogromne. Niemniej, tegoroczne rozgrywki rozpoczęły się dla Złotek od lekkiego falstartu, gdyż siatkarki Orpak Volley Chalin musiały zadowolić się drugim miejscem w pierwszym z kilku turniejów składającym się na Kutnowską Amatorską Ligę Siatkówki Kobiet.

Zmagania przebiegały w skróconej formie, ponieważ mecze toczyły się do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Na początek Złotka zmierzyły się z Volley Team Kutno. Nie ma co się oszukiwać, że to był piękny mecz z obu stron. Należy jednak przyznać, że był on bardzo wyrównany, co w pełni odzwierciedla wynik. Już od pierwszych piłek było widać kłopoty z przyjęciem u każdej z drużyn, przez co rozgrywające miały utrudnione zadanie, jeśli chodzi o wyprowadzenie pierwszej akcji. Jak można się domyślić kluczowym elementem była zagrywka i z tej „broni” w pierwszej partii lepiej korzystały siatkarki Orpaku. Dzięki temu oraz większej skuteczności na siatce udało się wygrać inauguracyjnego seta. 

W drugiej partii, podobnie jak i w pierwszej prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Żadna ze stron nie mogła uzyskać większej przewagi, co wpływało na dramaturgię spotkania. Wyróżniającą postacią w naszym zespole była Natalia Ziemkiewicz, która utrzymała wyrównany poziom zarówno w ataku, jak i na zagrywce. Niestety nie wystarczyło to na wygraną w drugim secie i byliśmy świadkami dogrywki.

 

W niej od początku zaczęliśmy od 3-punktowego prowadzenia, a największa przewaga naszej drużyny wynosiła 5 „oczek” (7:2). Bardzo dobrze spisywała się w elemencie zagrywki Marta Dąbrowska, a Justyna Czerwińska wraz z koleżankami brylowała na siatce. To zadecydowało o zwycięstwie w tej partii do 12 i w całym meczu 2:1.

 

Kolejne spotkanie z PTC Pabianice również nie należało do najpiękniejszych dla oka, ale tutaj od początku do końca dominacja siatkarek Orpaku Volley Chalin była nie do podważenia. Dziewczyny bardzo solidnie pracowały w polu serwisowym, co powodowało problemy w wyprowadzaniu pierwszej akcji przez rywalki. Z tej przyczyny rodziło się po naszej stronie wiele kontr, które po prostu były wykorzystywane. W efekcie końcowym nasze zawodniczki odniosły szybkie zwycięstwo 2:0.

 

Nasze dziewczyny kontynuowały dobrą passę w spotkaniu z ZS Żychlin. Mecz był pod pełną kontrolą zawodniczek Orpaku, które od początku obu partii dyktowały warunki gry. Wszystko to zasługa bardzo dobrej zagrywki (w pierwszym secie Eweliny Chalińskiej i Marty Dąbrowskiej, w drugiej Pauliny Pióreckiej) oraz skutecznej gry na kontrach oraz bloku. Przeciwniczki miały duży problem z wyprowadzeniem ataku, w większości przypadków oddając piłkę na drugą stronę. To skrupulatnie wykorzystywały nasze siatkarki, co przełożyło się na zwycięstwo w całym pojedynku w dwóch setach. 

 

W ostatnim spotkaniu turnieju zawodniczki Orpaku Volley Chalin mierzyły się z HURT-PAP Kutno i można się było spodziewać, że to będzie niezwykle wyrównany mecz, gdyż w ten właśnie sposób wyglądały wcześniejsze batalie obu drużyn. Przedmeczowe oczekiwania się sprawdziły i oglądaliśmy spotkanie na stosunkowo wysokim poziomie z pięknymi atakami, obronami i blokami po każdej stronie siatki. 

W początkowym okresie pierwszego seta inicjatywa należała do naszych zawodniczek, które zbudowały sobie kilkupunktową przewagę dzięki dobrej zagrywce i mocnym atakom ze środka i lewego skrzydła. Rywalki z Kutna nie dały jednak za wygraną i szybko zniwelowały straty, a następnie same wyszły na prowadzenie w decydujących fragmentach seta. Nie oddały go już do końca mimo wziętych czasów przez trenera Michała Rowickiego oraz lepszej dyspozycji w ostatnich piłkach.

 

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia zawodniczek z Kutna, które osiągnęły kilka oczek przewagi. Pomogła je zniwelować w końcówce partii znakomita postawa Marzeny Wiśniewskiej (dwa kluczowe ataki oraz świetny serwis), a także pojedynczy blok Marty Dąbrowskiej. Dzięki wspomnianym aspektom oraz wręcz momentami karkołomnym obronom całej drużyny, udało się wygrać tego seta i wyrównać stan rywalizacji.

Tie -break był popisem gry obronnej oraz mocnych ataków obu zespołów. Do zmiany stron gra toczyła się niezwykle wyrównanie. Następnie lekko z przodu były siatkarki Orpaku, które wypracowały sobie trzypunktową przewagę (11:8). To niestety był ostatni miły akcent dla nas tego spotkania, gdyż rywalki po serii znakomitych ataków oraz serwisów, a także błędów po stronie siatkarek z Chalina zdobyły kolejno 7 oczek i zasłużenie mogły cieszyć się ze zwycięstwa w meczu oraz całym turnieju.

Skład Orpak Volley Chalin: Marta Dąbrowska, Marzena Wiśniewska, Justyna Czerwińska, Paulina Piórecka, Julia Graczyk, Natalia Ziemkiewicz, Ewelina Chalinska, Patrycja Kolczyńska i Natalia Grabkowska

Trener: Michał Rowicki 

Wyniki Orpak Volley Chalin:

Orpak Volley Chalin – Volley Team Kutno 2:1 (15:13, 13:15, 15:12)

Orpak Volley Chalin – PTC Pabianice 2:0 (15:11, 15:10)

Orpak Volley Chalin – ZS Żychlin 2:0 (15:7, 15:6)

Orpak Volley Chalin – HURT-PAP Kutno 1:2 (13:15, 15:13, 11:15)

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2