RLS: drugie zwycięstwo w drugim meczu

Podobno zwycięzców się nie osądza. Niemniej, należy przyznać, że niedzielny pojedynek z Libero Czernikowo mógł zachwycić wyłącznie prawdziwych koneserów siatkówki. Cieszyć się można więc wyłącznie z wygranej, lecz nie z gry.

Trzeba przyznać, że w początkowej fazie seta dopisywało siatkarzom Orpaku bardzo dużo szczęścia, zwłaszcza w polu serwisowym. Dzięki temu udało się wypracować kilkupunktową przewagę. Po obu stronach siatki mogliśmy zaobserwować sporą ilość błędów w ataku oraz przyjęciu piłki. To sprawiło, że mecz toczył się w dość leniwym tempie. Rywale nie mieli jednak argumentów do tego, by zniwelować nasze prowadzenie, co oznaczało wygraną w inauguracyjnym secie.

Druga partia zaczęła się nieco odmiennie ze względu na to, że to zawodnicy Libero byli minimalnie z przodu. Niedokładne przyjęcie, proste nieporozumienia oraz stosunkowo słaby atak spowodowały, że drugi set był najbardziej wyrównany. Oglądaliśmy bowiem w nim nieco lepszą postawę siatkarzy z Czernikowa. Jednak stosunkowo udana końcówka, w której kluczową rolę odegrała zagrywka sprawiła, że tę partię udało się wygrać na przewagi.

Trzeci set to nieco lepsza gra w naszym wykonaniu, zwłaszcza na siatce i w elemencie przyjęcia. W końcu rozgrywający Patryk Jabłoński mógł skorzystać z usług środkowych, co oznaczało kilka w praktyce łatwo zdobytych punktów. Po dobrej grze w drugiej partii rywale zaczęli popełniać większą liczbę błędów w zagrywce i ataku. W efekcie końcowym udało się wygrać trzeciego seta i w całym spotkaniu zwyciężyć 3:0.

Orpak Volley Chalin – Libero Czernikowo 3:0 (25:22, 26:24, 25:19)

Skład Orpak Volley Chalin: Jarosław Łykowski, Jakub Kalinowski, Stanisław Lewicki, Patryk Pączek, Patryk Jabłoński, Przemysław Nakonowski, Piotr Rohde, Piotr Kielik, Kacper Balcerowski